Posłuchaj

w aplikacji Lecton

Radio Książki 42. Agnieszka Glińska

Michał Nogaś
Agnieszka Glińska, Michał Nogaś

Do słuchania w ramach:
Radio Książki

Słuchając Masłowskiej. Agnieszka Glińska o „Innych ludziach” w wersji audio

To, 42. już, wydanie Radia Książki jest dość szczególne. Po pierwsze, ukazuje się w dniu, w którym „Książki. Magazyn do czytania” publikują listę najlepszych tytułów kończącego się 2018 roku. Po drugie, to pierwsza audycja poświęcona... audiobookowi. Co łączy te dwie sytuacje? Ostatnia, jak dotąd, powieść Doroty Masłowskiej — „Inni ludzie”, którzy trafili do dziesiątki zestawienia „Książek. Magazynu do czytania”.

Nie tak dawno Audioteka, która jest współtwórcą i współproducentem Radia Książki, wydała znakomity audiobook w reżyserii Agnieszki Glińskiej. To nie tylko czytana, ale i śpiewana opowieść o współczesnej Warszawie, o Kamilu, jego siostrze, o Iwonie i jej mężu. O mieście, nad którym góruje i błyszczy logo jednego z supermarketów. O książce, w momencie premiery, opowiadała zresztą w Radiu Książki sama autorka...

Tym razem gościem Michała Nogasia jest Agnieszka Glińska. To rozmowa nie tylko o kulisach powstania audiobooka i piosenek, których można posłuchać w audycji. Uznana reżyserka mówi o wcześniejszych spotkaniach z tekstami Masłowskiej i wyjaśnia, dlaczego twórczość zdobywczyni Nike — jak mało która — bardzo trafnie opisuje zmiany zachodzące w Polsce od wielu lat. Zapraszamy do słuchania i... nucenia.

Uwaga! Ze względu na pojawiające się w piosenkach słowa, audycja przeznaczona jest dla słuchaczy w wieku 18+.

Wydane przez: Audioteka, Wyborcza.pl