Posłuchaj

w aplikacji Lecton

(Neuro)nauka o miłości - dr Olga Kamińska i mgr Leon Ciechanowski

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS
Wykładowcy Uniwersytetu SWPS

Do słuchania w ramach:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Podczas spotkania przedstawiliśmy, co dzieje się z nami na poziomie neuronalnym oraz fizjologicznym, kiedy się zakochujemy, kiedy kochamy i jak to się zmienia w okresie, kiedy ze swoją drugą połówką jesteśmy już wiele lat. Skupimy się również na funkcjonowaniu obwodowego układu nerwowego, a także działaniu gospodarki hormonalnej. Opowiemy o tym, co mówią badania na temat skutecznego dobierania się w pary oraz utrzymywania związku w dobrej kondycji. Czy naszą fizjologię da się okiełznać? Kto jest bardziej emocjonalny, a kto mniej logiczny w czasie kłótni – mężczyźni czy kobiety? To tylko niektóre z zagadnień, które poruszyliśmy.

dr Olga Kamińska – psycholożka, pedagożka i animatorka kultury, studentka studiów podyplomowych z seksuologii. Ukończyła szkolenie trenerów dla par w Instytucie Gottmana, jednym z najbardziej wpływowych ośrodków badawczych w zakresie relacji romantycznych. W trakcie studiów magisterskich odbyła staże w wielu prestiżowych jednostkach badawczych, takich jak Uniwersytet w Getyndze, Uniwersytet w Charleston (Stany Zjednoczone) oraz Uniwersytet Nowej Południowej Walii w Sydney. W swojej pracy łączy wyniki badań naukowych z praktyką. Prowadzi zajęcia i warsztaty z zakresu miłości, bliskich związków, szczęścia w organizacji, emocji i technologii. Prywatnie jest wielbicielką turystyki aktywnej, kwiatów i rozmów o miłości.

mgr Leon Ciechanowski – kognitywista, filozof, kulturoznawca. Absolwent Philosophy Studies in English, Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a także Międzyuczelnianych Studiów w „Akademii Artes Liberales” (Kognitywistyka UMK). Zajmuje się Human-Computer Interaction, fenomenologią oraz poczuciem sprawstwa i kontroli. Pracuje nad doktoratem z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, gdzie pracuje również jako badacz i dydaktyk. Prowadzi tekąze zajęcia na Akademii Leona Koźmińskiegoz. W wolnym czasie popularyzuje (neuro)naukę w ramach Fundacji „Mózg!”.

Wykład odbył się w ramach Dnia Mózgu 2019. Więcej o wydarzeniu:
https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/102-warszawa/19019-dzien-mozgu-2019

Wydane przez: Uniwersytet SWPS