Posłuchaj

w aplikacji Lecton

Radio Książki 60. Ewa Winnicka i Dionisios Sturis

Michał Nogaś
Dionisios Sturis, Ewa Winnicka, Michał Nogaś

Do słuchania w ramach:
Radio Książki

W 60. odcinku Radia Książki dwójka reporterów opowiada Michałowi Nogasiowi o swojej pracy. Ale nie tylko nad książką "Głosy. Co zdarzyło się na wyspie Jersey", ale także nad serialem audio "Głosy. Co słyszał morderca?".

14 sierpnia 2011 roku w Saint Helier, stolicy wyspy Jersey, doszło do tragedii. Polski emigrant Daniel Rzeszowski zabił nożem sześć osób - żonę, dwójkę dzieci, teścia, przyjaciółkę domu i jej córkę. Dlaczego? Na to pytanie do dziś nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W czasie procesu przed sądem zabójca milczał, pojedynkowali się za to prokurator i obrońca. Chodziło o to, by ustalić, czy Rzeszowski słyszał głosy, był poczytalny czy nie? Inne sprawy biegłych i uczestników postępowania interesowały zdecydowanie mniej.

W wersji książkowej "Głosów" Winnicka i Sturis sumiennie opisali wszystkie wydarzenia. W serialu wyprodukowanym przez Audiotekę dzielą się swoimi wrażeniami, opowiadają o wyspie i o tragicznych wydarzeniach. Dopuszczają też do - nomen omen - głosu swoich licznych rozmówców.

Jak wyglądała praca nad reportażem i serialem? Co było najtrudniejsze? O tym posłuchać można w tym wydaniu Radia Książki. Polecamy!

Wydane przez: Audioteka, Wyborcza.pl